Каква е разликата между стандартен настолен и геймърски компютър? Ето различните хардуерни и технически характеристики, които съставят конфигурациите на гейминг вариантите. Пръстите са готови за действие върху мишката, всяко усещане е нащрек и фокусирано върху мисията. Това са само няколко мисли, които препускат през главата на геймърите.
Каквато и игра да играете, независимо дали става въпрос за високоскоростни състезания, стратегии, или добри старомодни изстрели, Вашето игрово изживяване зависи главно от способността на компютъра Ви да се справя с играта. Независимо дали правите RGB геймърски конфигурации от нулата, или купувате готови сглобени модели, ето някои линии или качества, които трябва да имате предвид.
CPU и RAM модули
Скоростта е най-важна за играта, когато става въпрос за избор на процесор за Вашата gaming машина. Никой не харесва изоставаща или бавна система, при която изпълнявате щракване с мишката и 20 секунди по-късно тя се появява на екрана. Двайсет секунди могат да означават загуба в забързана игра със стрелец.
За да избегнете подобни усложнения, изберете за своите геймърски конфигурации мощни и бързи процесори, най-малко четириядрени, способни да се справят с Вашата игра. На пазара на процесори доминират 2 играчи: Intel и AMD. Най-добрите 2 процесора на Intel са i7 и i5. От AMD най-добрият процесор за игри е от серията AMD Phenom II.
RAM или паметта е друга ключова точка при производителността в геймърски конфигурации. Повечето PC игри изискват минимум 2 GB RAM за функциониране. Но с 2 GB можете да очаквате посредствено изпълнение. Започнете с 4 GB RAM и изберете разширяема система с памет, за да можете да персонализирате според Вашите нужди. В противен случай изберете 8 GB или 12 GB RAM за геймърски конфигурации. Колкото по-висока е RAM паметта, толкова по-добро е игровото изживяване, няма съмнение за това. Предстоящите заглавия на игри изискват много RAM, така че не рискувайте.
Графична/видео карта
Графиката е толкова важна за игрите, колкото и скоростта. Изчистена графика, качество на картината, дизайнът на играта и героите - всичко това трябва да изглежда възможно най-реалистично. Вземете например World of Warcraft: Battle for Azeroth. Пищните и ярки пейзажи, богатите подробности за играта на различните класове герои като Орките или Нощните елфи, такива характеристики изискват качествено изобразяване. За това трябва да имате NVIDIA GeForce GTX 960 или AMD Radeon R9 280 или по-нова за добър геймплей.
Най-добрите игрални заглавия по подразбиране изискват графична или видеокарта от висок клас за осигуряване на качествена производителност. Високата разделителна способност на пикселите и специалната или интегрирана графична памет са ключови фактори при избора на графичната карта за Вашето устройство. Докато я избирате, най-добрите опции за разглеждане са серията Nvidia GeForce GTX или серията AMD Radeon HD.
Устройства за съхранение в геймърски конфигурации
Основно правило, когато става въпрос за място на твърдия диск, независимо с колко разполагате, никога не е достатъчно. Този твърд факт важи особено за видео игрите, които изискват много място на твърдия диск за съхранение на инсталационни и конфигурационни файлове. Battlefield 3 изисква поне 50 GB като системно пространство за инсталиране и AMD Radeon HD 7850 2 GB, или Nvidia GeForce GTX 660 2 GB за графика. Хранилището за игрален компютър може да се състои от основно и вторично.
Основното хранилище трябва да бъде SSD (SSD), което може да съхранява основна информация за IOS и системата и да се зарежда бързо. Вторичното хранилище е предназначено за съхраняване на данни и файлове на играта, както и на други носители. Капацитетът му трябва да бъде минимум 500 GB.
За удобно съхранение изберете 1 TB, особено ако съхранявате много други файлове като филми и изображения. Оптичните устройства както CD, така и DVD, са задължителни. 90% от всички инсталации на игри идват на DVD устройство. USB портовете на геймърски конфигурации също са необходими за свързване на външни устройства или USB периферни устройства като игрална мишка.
Външни периферни устройства за геймърски конфигурации
В крайна сметка цялото Ви игрово изживяване зависи от монитора. Бързият процент на реакция за предотвратяване на изоставане прави един монитор добър. Това означава, че предното изображение няма да остане размазано на екрана, когато се появи следващото.
Игралната мишка и клавиатурата са допълнителни добавки към всички геймърски конфигурации. Но те помагат да подобрите представянето си в игра. С програмируемите бутони и картографиране на функциите, както и контролите със задно осветяване и LED осветление, мишките и клавиатурите, предназначени изключително за игри, ще Ви дадат определено предимство във всяка игрална арена.
Съраунд звукът със субуфери и подобрен бас в геймърски конфигурации помага да се добави към завладяващото изживяване на компютърна игра. Неонова осветителна кула за процесор или корпус с интелигентен или екстравагантен дизайн е физическа добавка, която увеличава фактора на удоволствие от Вашата машина. В онлайн магазин ozone.bg можете да намерите геймърски конфигурации на много добри цени.